Andreas Kalkun ja Rebeka Põldsam vestlevad armastusest ja seksuaalsusest eesti elulugudes
Lugemisaeg 1 minNeljapäeval, 16. veebruaril kell 18 vestlevad Tartu Kunstimuuseumis Anna-Stina Treumundi näitusel „M-i märg unenägu” folklorist Andreas Kalkun ja kunstikriitik Rebeka Põldsam armastusest ja seksuaalsusest eesti elulugudes.
Aastal 1996 ilmus Merle Karusoo koostatud elulugude kogumik „Kured läinud, kurjad ilmad”, kus inimesed kirjutasid seksuaalsusest oma elust. Jaanuaris lõppes Eesti Kirjandusmuuseumi järjekordne eluloovõistlus „Minu elu ja armastus”. Millistest allikates võib leida jälgi tavaliste inimeste armastuse elulugudest?
Rahvaluuleteadlane Andreas Kalkun on uurinud seto naiste autobiograafilisi laule ja õigeusutõlgendusi, aga ka rahvaluuleteaduse ajalugu ja seto kultuuri representatsioone. Kalkun on uurinud ka obstsöönset laulu- ja jutupärimust.
Rebeka Põldsam on kuraator ja kriitik, kelle kunstiteaduslik uurimistöö on peamiselt keskendunud seksuaalvähemuste representatsioonidele Eesti ja Ida-Euroopa kunstis. 2016. aastal panid Põldsam ja Kalkun koos kokku näituse „Kaetud peaga naised” Seto Talumuuseumis Värskas, kus kohtusid seto ajalugu ning kaasaegne feministlik kunst.
Näitus „M-i märg unenägu” on Tartu Kunstimuuseumis avatud 26. veebruarini.
Ürituse leiad Facebookis siit.