DJ-ankeet: Erik Morna
Lugemisaeg 4 minKui Erik Morna parasjagu Raadio 2 muusikasektsiooni ei koordineeri, jõuab ta jagada oma viimaseid alternatiivseid avastusi raadiosaates „Nestor ja Morna”, panna plaadiarvustustena kirja mõtteid uuemate helide kohta, figureerida mõnes žüriis või astuda aeg-ajalt plaadimasinate taha. Varsti võib teda näha koos tiimikaaslase Siim Nestoriga DJ-puldis Viljandi Music Walkil, mis toimub sel aastal esimest korda kahepäevasena. Reedel, 18. septembril esineb pärast Tour d’ÖÖd Koidu seltsimaja teatrisaalis USA soft indie rock’i kollektiiv Vetiver. Laupäevases programmis astuvad aga erinevates kohtades üles Vaiko Eplik ja Eliit, Kreatiivmootor, Gorõ Lana jt.
Debüüt: See oli umbes 1995. aastal peda fuajees, tudengipäevade järelpeol äkki. Mäletan, et enne mind mängis plaate veel üks DJ-debütant – Mihkel Raud. Mõned inimesed tantsisid. Pärast pidu jalutasin varahommikul autotee keskel oma töökohta Piritale ja väljas oli suvise diskori klassika – lõõskav päike ja ei ühtegi inimest, looma ega mootorsõidukit.
Muusikas oluline: Oluline on, et see meeldib mulle ja mul on tunne, et soovin ka sulle seda kuulata anda. Minu kõigi aegade lemmikpill on basskitarr.
Muusikas ebaoluline: See oleneb. Mis kellast ma mängin? Mis kell pidu algas? Mis enne mängis? Proovin olla palju varem kohal. Laulud, milles pole basskitarri, on ka vahel head.
Mida mängin: Kõike, mis mulle meeldib.
Eredamad mängumälestused: Ühed eredamad olid ilmselt esimesed täissaalid klubis Spirit, kus toimus sajandi alguses mõnda aega peosari nimega Gayride. Need olid ühed esimesed geipeod peale Nightmani, selle legendaarse Nightmani, kuhu ka minusugune hetero lõpupoole vabalt sisse sai. Spiritis mängisin diskot, elektropoppi, house’i ja mida veel. Suur koorem oli alati seljas, sest alustasin kell 22 ja lõpetasin kella 4 paiku. See tegi kuus tundi järjest puldis. Keset pidu avastasin, et WC asub kaks korda kaugemal kui baarilett. Küsimus oli paaris meetris, kuid järjekord oli ka poole pikem kui baari oma. Palad, mida ette mängisin, olid aga väga lühikesed – mitte kuus või seitse minutit nagu house’i-peol, vaid sellised kolme ja poolesed. Nii et jõudsingi kiiruga kord tunnis baari vedelikke võtma, kuid mitte kaugemale.
Mul on muidugi ka soojad mälestused seoses Endla tänava maksuameti maja äärse klubiga. See oli vana kooli Mehhiko kujundusega koht, kus päeval oli söökla, õhtuti aga stripiklubi. Mingil hetkel hakati seal korraldama tantsupidusid, kus mängisin lae all electroclash’i ja muud sarnast, selja taga järsk trepp. Omanike ainus soov oli, et keset üritust, umbes kell 1, peab toimuma oma maja tüdrukute lahtiriietumise show. Meie peamiselt tudengitest publik jälgis etendust hea meelega, teadmata, et kohe varsti tullakse nendelt raha küsima. Nad põgenesid nõudlike tüdrukute eest klubi hämaratesse soppidesse, sest neil oli ainult taksosõidu jagu kahekaid.
Lugu, mida mängiksin oma parima sõbra pulmas: Kui ma üldse mängiksin sõbra pulmas, siis valiksin kogu muusika tema koduselt riiulilt/arvutist. Soovilugusid. Pulma tullakse peigmehe ja pruudi, mitte diskori pärast. Ma olen mänginud sõbra sünnipäeval ja mitu tundi oli väga hõre tantsuplats, kuni peremees halastas ja tõi toast Modern Talkingi kogumiku. Siis said jutustamine, joomine ja muidu ringihiilimine otsa ning tantsiti nõrkemiseni, üks ja sama bänd repeat’i peal.
Koht, kus tahaksin kindlasti mängida: Ma olen mänginud Tallinna Lauluväljakul, nii et praegu on koht, kus mängida tahaksin, oma kodus.
Guilty pleasure: Vitamiin „Gloria”.
Alt üles vaatan…: Mu suurim õpetaja diskoasjades on olnud Chris Rhythm Doctor.
Tehnilist: Tassisin ühele erapeole vinüülimängijad, puldi ja võimendi ning tohutu hunniku plaate, aga kohapeal selgus, et kõlarid on katki, nii et lõpuks mängisin CDsid tavalise, kuid õnneks päris lärmaka sangaga. Plaatide vahetamise ajal pidin kõva häälega röökima, et ei tekiks piinlikku vaikust. Praegu meeldiks mälupulkadega läbi ajada, kuid ei viitsi kõiki plaate rippima hakata.
Kuus klassikut:
New Order „Blue Monday”
Gabi Delgado „History of a Kiss”
The Wildhearts „Anthem”
Erik Satie „Gymnopédie No. 3”
Electric Light Orchestra „Last Train to London”
Romanthony „Let Me Show You Love”
Viis hetkekummitajat:
Foals „Mountain at My Gates”
Tame Impala „Currents” LP
Unknown Mortal Orchestra „Multi-Love” LP
LA Priest „Inji” LP
JoBoxers „Just Got Lucky”
Kuula ka Erik Morna ja Siim Nestori poolt juhitavat iganädalast indie-saadet „Nestor ja Morna”.