DJ-ankeet: Lauri Täht
Lugemisaeg 3 minLauri Täht on mees, kes ei vaja kohalikul hiphopi- ja rulaskeenel tutvustamist. Juba rohkem kui kümnendi tegutsenud plaadikeerutaja näol on tegu tehniliselt oskusliku DJga, kellesarnaseid kohtab ka „igaüks-on-DJ” ajastul siiski harva. Muu hulgas produtseerib Lauri ka ise muusikat ning tegutseb koos pruudiga nime Leikki all.
Tagasihoidliku loomuga Lauri on muusikaringkondades nagu hästi hoitud saladus, keda saab kuulda ainult kõige parematel pidudel n-ö omade seas, olgugi et aeg-ajalt antakse Lauri Tähe usaldava hoole alla R2 „Haigla saateid” ning mõnel korral on teda kuuldud ka Karlova Raadios mängimas. Lauri Täht astub üles Müürilehe festivali teisel päeval, kus ta annab koos produtsendi Ki En Ra’ga live’i ning loob hiljem koos sõbra Valter Jakovleviga, kellega ta veab netiraadio saadet „Sekti valem”, meeleolu Karlova Raadio kureeritud Ulmeaias.
DJ-debüüt: Esimest korda mängisin ma plaate aastal 2001. Keika toimus Pelgulinna kunstikooli hoovis asunud majakeses, mida praegu enam ei ole. Pidu korraldas GCP (Grand City Pelgu) Kings, kellest kasvas välja räpipunt 10-6, millest sai tänu tülile ja lahkhelidele popbänd Põhja-Tallinn. Peol oli tasuta sissepääs ning seal mängiti enamjaolt räppi ning trummi ja bassi. Mängisin kõrvetatud CDsid ja enda kaht vinüüli. Mäletan, et enne esimest keikat tõmbles mul terve päev silm. Pinge oli peal ja närvid olid pingul.
Muusikas oluline: Rütm, emotsioon ja eriline või originaalne kõla.
Muusikas ebaoluline: Udusireen.
Mida mängin: Eks ikka seda, mis ennast kuidagi puudutab. Õnneks lähevad mulle korda mitmed erinevad žanrid, sealhulgas etno, rokk, džäss, funk, elektrooniline vana ja uue kooli muusika. Kuid kõige rohkem mängin ma ikkagi hiphoppi ja instrumentaalset uue kooli elektroonikat.
Mida ei mängi: Kontekstiväliseid soovilugusid.
Eredamad mängumälestused: Õnneks on neid palju. Meenuvad keikad Haigla sisehoovis, Luige Atsiga back-to-back mängimised ja talvised The FIXi peod, mida me koos Soomest pärit DJ TBoYga korraldame. Kõige lahedam on peale pidu järgmisel hommikul üles ärgata ja mõelda, et pagan, eile läks asi no nii kümnesse! See emotsioon tekib siis, kui pidu on olnud sõprade ning hea muusika rohke. Kui plaate mängides saad aru, et inimestele meeldib see, mida nad kuulevad, ning nad elavad su set’ile kaasa.
Tehnilist: Mängin vinüüle, viimasel ajal ka USB-pulga pealt verivärskelt ostetud muusikat. Üha vähem mängin CDsid ja tundub, et Serato box’i niipea ei osta. Tehnilise poole pealt olen harjunud mängima legendaarsete Technicsi SL-1200, SL-1210 mängijate ning Pioneeri DJM-800, DJM-900 puldiga. Kõlakad käivad, et Pioneeri puldil ei ole just parim heli, aga sealne efektide süsteem ja nende kasutamine on lihtne ning huvitav.
Nõuanne: Kui sulle lugu, mille oled just peale pannud, ikka väga meeldib, siis lase energia valla ja ära karda seda teistele näidata. Tantsi, vilista, plaksuta ja karju.
Viis klassikut:
Slum Village „Get Dis Money”
Fela Kuti „Water No Get Enemy”
Reflection Eternal „The Blast”
King Geedorah „Next Levels”
Minnie Riperton „Inside My Love”
Viis hetkekummitajat:
S-Type „Lost Girls”
Four Tet „Buchla (Seven Davis Jr Remix)”
Champion „Execution”
Mndsgn „Txt”
Fatima Al Qadiri „Shanghai Freeway”
Lõppsõna: Mul on hea meel praeguse DJ-kultuuri seisu üle. On, keda kuulata ja on pidusid, kus head muusikat nautida! Tänan kõiki kolleege selle eest!