Kui sa suuremat sorti peolkäija pole, siis äkki oled sattunud Facebookis ringi tuuseldades sellise lehe peale nagu Saade, mille puhul on tegemist Märt Kivi 2011. aastal tärganud ideega oma muusikavalik ära raamistada ning korralikult lauale serveerida. Tagajärjeks see, et nüüd kostitab Kivi kuulajaid virtuaalsetel tantsupõrandatel juba neljandat aastat elektroonilist eklektikat ja eksperimentaalseid ning teisi keldrilisi helisid täis settidega, kuid vahel võib teda DJ-puldis märgata ka kohalikes alternatiivmuusika mekades. Eraelus animaatorina leiba teeniv Kivi lubab, et sügisel ootab Saadet ka formaadivärskendus, mis on veel üks põhjus mehe tegemistel silma peal hoida. Värske ja huvitava muusika ülesleidmine on seekordse DJ-ankeedi peategelasel juba niigi kindel spetsialiteet.

Foto: Katariina Kivi

Foto: Katariina Kivi

DJ-debüüt: 2002. aastal Tartus Tsink Plekk Panges koos Andres Tenusaarega (Tencu). Sisustasime seal paar-kolm korda õhtuid nu jazz’i, trip hop’i ja muu sellisega.

Muusikas oluline: Võime mind füüsiliselt mõjutada. See on lihtne – hea asi ajab külmavärinad peale. Veel meeldivad mulle varjatud üllatused, mis esimestel kuulamistel kõrva ei hakka. Seetõttu on tekkinud teatav oskus või komme asjad kihiti läbi kuulata. Eksperimentaalsus, oskuslikult kasutatud bass, trummid, trummimasinad ja huvitavad vokaalid pakuvad ka huvi.

Muusikas ebaoluline: Liialt poleeritud kivid võivad särada, ent kas nad just kõige väärtuslikumad on?

Mida mängin: Viimasel ajal on teemas „keldri”-tekno ja „karvane” house, mida maitsestan acid’i ja dub’iga. Aga ka electro ja minimal wave’i võnked on sees.

Mida ei mängi: Karavani „Pärlipüüdjat”. Olgu, tegelikult saaks ka seda mängida tagurpidi ja –16% kiirusega ning paras on sellele otsa lasta Actressi „Grey Over Blue”.

Eredamad mängumälestused: Mulle väga meeldis eelmise aasta lõpus Protestis, kuhu Niko (Nikolajev) kutsus. Heli oli super, ruum väike ja lagi madal. Mõnusalt häälestatud – ülal mainitud füüsiline puudutus.

Tehnilist: Muusika kogumist alustasin CDl, siis tulid MP3 ja WAV ning nüüd viimased kolm aastat on olnud ainult vinüül. Vaikselt üritan oma varasemat kogu valikuliselt vinüülideks konvertida. Vinüülil muusika omamine ja mängimine tundub kõige naturaalsem. Samas pole mul mingit eelarvamust nende suhtes, kes seda ei tee. See, mis kõlaritest tuleb, on kõige olulisem!

Nõuanne: Enne kui plaate mängima hakkad, pese käed puhtaks!

Viis klassikut:

Bunker Records
Planet Mu
Muslimgauze
Ae
Lu:k

Viis hetkekummitajat:

Unit Moebius „Kuiken 1” LP, „Track 1”, „Track 2”
Nikolajev „Live from Müürilehe Festival”
Daniel Andréasson „Whats Up”
SDX „D3”
Pfirter „Universe (Edit Select Dub)”

Lõppsõna: Jah, DJsid on tänapäeval palju, vist isegi liiga palju. AGA muusikat on ka ikka päris metsik kogus ja seda jätkub kõigile sõelumiseks.