Oma kodulinnas Birminghamis DJ- ja produtsendikarjääri alustanud, 80ndatel Londoni klubikultuuri jahimaadele liikunud ning lõpuks Tallinnas maandunud Rhythm Doctor on kostitanud oma tee jooksul pidusid pungi, reggae, džässi, funk’i, boogie ning talle vaat et kõige iseloomulikuma house’iga, mille kohta on mees ise sõnanud: „Võib öelda, et bass on kirjutatud mu DNAsse.”

Rhythm Doctor. Foto: Aleksander Kelpman

Rhythm Doctor. Foto: Aleksander Kelpman

DJ-debüüt: Esimene DJ-sett, mida mäletan, oli kahe vinüülimängijaga kolmapäeval, 5. aprillil 1978, kuigi olin tegelenud plaadikeerutamisega oma noorteklubis juba 1969. aastast.

Kuidas kirjeldad oma muusikavalikut: Positiivne, rütmikas, laiahaardeline.

DJ-seti puhul oluline: Hetkel, mil lugu kõlaritest väljub, peaks see olema eelmisega võimalikult sarnase tonaalsuse ja tugevusega. Kuigi muidugi läheb muusika järk-järgult kõvemaks, kui rohkem inimesi kohale ilmub.

Eredaimad mängumälestused: Mängimine 8Balli plaadipoes New Yorgis. See oli mu nende label’i alt välja lastud plaadi esitlus. Kohal olid paljud suured ja head New Yorgi house’i-skeene nimed (Louie Vega, Louie Balo Guzman, Tedd Patterson jt). Tegin miksi, milles segasin omavahel antud plaadi üht ja sama lugu, ning pälvisin kogunenud rahvalt aplausi. Seal oli küll ainult 40–50 inimest, aga house’i nad tundsid! Mitmed tulid küsima, mis plaadiga tegemist oli.

Lugu, mida mängiksin oma parima sõbra pulmas: Mul on paar parimat sõpra, kellel on erinev muusikamaitse. Äkki peaks pruudilt küsima? Aga selleks, et panna lai vanusegrupp ringi hüppama, ehk midagi taolist nagu Ray Charlesi „What’d I Say Pt.1 & 2”.

Koht, kus tahaksin kindlasti mängida: Rannabaaris Barbadosel.

Guilty pleasure: Electric Light Orchestra „Mr. Blue Sky”.

Alt üles vaatan: Mike Horsemanile (R.I.P.). Ta oli 70ndatel ja varajastel 80ndatel DJ ja Birminghamis helioperaator. Tema helisüsteemi kutsuti shoop-shoop’iks – suured kõlarid, kust kostus funk’i, diskot, reggae’t ja punki. Tõeline heli ja muusika suurkuju ning kõigele lisaks veel stiilne ja tore mees.

Viis klassikut:
Atmosfear „Dancing in Outer Space”
Konk „Your Life (D.J. Mixers)”
The Destroyers „Compass”
Marvin Gaye „I Heard It Through the Grapevine”
Lonnie Liston Smith „Expansions”

Viis hetkekummitajat:
Sola Akingbola „Ninu Opon Ori Tiwa (Kiko Navarro Re-Edit)”
Celestial Being „Kenge Groove”
Equiknoxx „Timebird”
KKing Kong „Damaia”
Coen „Ululu”

Kuula lisaks Rhythm Doctori SoundCloudist.