Sander Rajamäe ehk Solecline on küll eelkõige muusikaprodutsent, kuid tegutseb ka DJ ja promootorina. Viimased kaks tiitlit lisandusid Sandri pagasisse IDA Raadios produtsendina töötades – peamiselt astub ta nendes rollides üles ghettotech’i, breakbeat’i ja UKGd au sees hoidvas rühmituses Smoke Break, mida ta veab koos laurel 2 ja Alt666-ga.

Foto: Anna Gerliani

Debüüt: Esimest korda mängisin muusikat Veski spordibaasis ühe ujumislaagri lõpupeol. Äkki 2010? Kellegi läpakas, VirtualDJ ja netist alla tiritud tolle aja kõige kõvemad palad.

Vähe tõsisem debüüt oli „Mingi pidu” Kauplus Aasias 29. novembril 2018. Esimene üritus, mille korraldasime koos sõbra Harliga (laurel 2), ning ühtlasi esimene kord, kui mängisin muusikat päris klubis ja kohase tehnikaga. Kuigi saime IDAs enne nädala jagu kuiva trenni teha, pani Aasia toonane mikser parajalt kukalt kratsima.

Muusikas oluline: Tahaks öelda, et oleneb täiesti tujust, ajastust ja žanrist, kuid samas hakkab järjest rohkem kohale jõudma, et muusikas on minu jaoks oluline lihtsus. Seda eriti muusika produtseerimisel ja teiste artistidega koostööd tehes – kõik üle võlli keevitatud kraam ajab inimestel tavaliselt kulmu kortsu. Teatud žanrite puhul ka mingil määral kontseptsioon, klubimuusika puhul jällegi teps mitte ja pigem on oluline, et rahvas saaks puusa nõksutada. Igasuguse muusika puhul on muidugi tähtis ka piiride nihutamine, uute ideede katsetamine ja kõik see mumbo jumbo.

Muusikas ebaoluline: Vahendid, millega muusikat teha. Muidugi, stuudio ning ports sünte ja trummimasinaid on igal juhul etem, kuid tunnen, et head muusikat saab teha ka hulga vähemate vahenditega.

Mida mängin: Pidudel peamiselt tänapäevase kõlaga breakbeat’i ja UKGd. Vahel ka phonk’i, aga see on tsipa riskantne, sest ühel HALLis toimunud üritusel vajus pärast esimest lugu terve saal suitsuruumi.

Eredaimad mängumälestused: Mägede Hääl 2021. Kauksi rand, pärastlõunane keika, vaade Peipsi järvele ja just peale läinud Creta Kano „Skyway 81”. Kuulajaid oli käputäis, aga olustik kuidagi eriti unenäoline. Klubimälestused kipuvad seevastu olema kuidagi ähmased…

Lugu, mida mängiksin oma parima sõbra pulmas: Fekky x Dizzee Rascal „Still Sittin’ Here”. Kes teab, see teab.

Koht, kus tahaksin kindlasti mängida: Alustuseks sobiks mõni väljamaa keika. Unistame siis edasi ehk kindlasti oleks listis mõni linn Ühendriikides – Los Angeles, New York, Atlanta, Memphis. Nii klišee kui see ka ei ole, ei ütleks ära ka mõnest Ibiza keikast.

Guilty pleasure: Viis osa „Futuramat” ühe istumisega.

Alt üles vaatan: Oma Smoke Breaki poisid, Kaarel Valter, Plastiku tüübid, Nikolajev, Heikki Vaht, GETFUCKED313… Muidugi ports väljamaa (peamiselt hiphopi ja trap’i) produtsente: Cardo, Sledgren, Metro Boomin, Mike Hector, BandPlay, Wheezy, Turbo, ATL Jacob, Lord Fubu, Skywalker OG, Conductor Williams, The Alchemist, K, Le Maestro, Kush Jones… See nimistu on pikk.

Viis klassikut: Need ei ole kuidagi seotud klubimuusikaga, vaid palad, mis on elu jooksul kõige enam rotatsiooni saanud.

Snoop Dogg „Tha Shiznit”
Dr. Dre „Let Me Ride”
The Underachievers „Herb Shuttles”
Wiz Khalifa „Brainstorm”
Xavier Wulf „Thunder Man”

Viis hetkekummitajat:

MR. KRABS X SQUIDWARD X PATRICK X SPONGEBOB „DYNASTY”
DJ Smokey „walked in this bitch with a nuke”
Moneybagg Yo „Ocean Spray”
Key Glock „MaMa Said”
Young Thug, 21 Savage, Travis Scott & Yak Gotti „Wit Da Racks”

Tehnilist: Mikser ja mängijad vähemalt diafragma kõrgusel, muidu pärast selg valus. Edaspidi pulgale ainult WAVid. Samas peaks hakkama üldse vinüüli lükkama… 

Lõppsõna: Miksteibis esitlen muusikat, mida mängin tavaliselt klubiüritustel. Järgmine neist toimub 15. juulil ja see on Smoke Breaki neljas sünnipäevapidu Paavli Kultuurivabrikus.

Kuula lisaks Solecline’i SoundCloudist