1. augustil esietendub Põlvamaal lavastus Eesti esimesest budistist Vend Vahindrast
Lugemisaeg 2 minMTÜ R.A.A.A.M ja Eesti Maanteemuuseumi koostöös esietendub 1. augustil Põlvamaal Varbusel lavastus „Vaga Vend Vahindra: Paljasjalgse Tõnissoni unistus Eestimaast”.
Vend Vahindra, kodanikunimega Karl Tõnisson alias Karlis Tennisons oli 1920ndate aastate Eestis tähelepanuväärne tegelane, „paljasjalgse Tõnissoni” hüüdnime all tuntud seikleja, veidrik ja tihtipeale rahva pilkealune. Samas oli ta üks esimesi läänlasi, kes möödunud sajandil budistliku kerjusmunga eluviisi omaks võttis. Kirgliku ja radikaalse antikristlasena kuulutas ta end Baltimaade budistlikuks peapiiskopiks ja unistas õndsast Pan-Baltoonia ilmariigist. Siitilmast lahkus Vahindra 1962. aastal Birmas ja kuulutati peale seda bodhisattva’ks, olles nõnda esimene ja siiani ainus eesti päritolu budistlik pühak.
„Vaga Vend Vahindra: Paljasjalgse Tõnissoni unistus Eestimaast” on lugu mehest, kes ei mahu kuidagimoodi teistele mõistetavatesse raamidesse, kuid ei lase end sellest heidutada, vaid jätkab veel suurema pühendumuse ja kirega oma nägemuse elluviimist, sünnitades niimoodi endast värvikaid legende.
Lavastuse autor on Mihkel Seeder Drakadeemiast, lavastaja Taago Tubin Ugala teatrist, kunstnik Liisa Soolepp. Mängivad Tarvo Vridolin, Tanel Ingi, Janek Vadi ja Kristian Põldma Ugala teatrist ning Karl-Edgar Tammi, Kristjan Lüüs ja Lauri Mäesepp Viljandi Kultuuriakadeemia teatriõppe 10. lennust.
Etendused toimuvad Eesti Maanteemuuseumis Varbusel 1., 2., 7., 8., 9., 13., 14., 15., 16. ja 17. augustil algusega kl. 20:00. Tegemist on vabaõhulavastusega, mis kestab koos vaheajaga orienteeruvalt 2 tundi ja 45 min.
Lavastuse lehekülg Facebookis.