Hans-Gunter Locki „Melomehhaanikum” eksponeerib interaktiivseid heliobjekte
Lugemisaeg 2 minHomme, 15. septembril kell 19 avatakse Viljandi galeriis Supersonicum Hans-Gunter Locki isikunäitus „Melomehhaanikum”.
Näitusel eksponeeritakse interaktiivseid heliobjekte, mis mõjutavad omakorda kogu ruumi heli- ja valgusparameetreid.
Hans-Gunter Lock on Eestis tegutsev saksa päritolu helilooja. Ta on õppinud Leipzigi Felix Mendelssohn Bartholdy nimelises Muusika- ja Teatrikõrgkoolis muusikateooriat, professor Dimitri Terzakise juures kompositisiooni, professor Eckard Rödgeri juures elektroakustilist muusikat ning lõpetanud muusikateooria õpingud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, kus osales elektroonilise muusika stuudio kursustel.
Septembrist 2002 kuni novembrini 2007 töötas Lock assistendina ning õpetas helisünteesi, sonogrammanalüüsi, arvutipõhist komponeerimist ja interaktiivset kompositsiooni Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia elektroonilise muusika stuudios.
Samal ajal kandis ta stuudio elektroonilise muusika kontsertide kunstilise juhi rolli, esinedes näiteks nüüdismuusika festivalil NYYD. Alates novembrist 2007 on ta tegev Eesti Kunstiakadeemia uusmeedia osakonna töökoja juhatajana.
Viimasel ajal on Hans-Gunter Lock üha enam tegelenud reaalajalise helisünteesiga ning helikeskkondade loomisega, millesse on kaasatud nii analoogsüntees ja digitaalsed elektroonilised instrumendid, kui ka akustilised pillid ja kaugjuhitavad elektromehaanilised vahendid nagu näiteks disklavier (MIDI-juhitud klaver).
Samuti on ta loonud muusikat, milles heli tekitamine on seotud füüsikaliste protsessidega ning kus füüsika ja muusika sidevahenditena on töös andurid. Mitmetes projektides on helisünteesi allikana kasutusel näiteks kaamerapõhine liikumistuvastus.