Hipsterite absurdne virtuaalelu
Lugemisaeg 2 minTulevik on käes ja virtuaalreaalsus on varsti igaühe argielu osa. Aga kuidas see muudab meie elu ja inimsuhteid ning millisena me hakkame maailma nägema, kui kõik pähe tulevad elamused on kohe kogemiseks vaid käeulatuse kaugusel? Benjamin Dickinsoni irooniline komöödia „Loominguline kontroll” on film kõigile neile, kes armastavad uusi tehnoloogiavidinaid, neile, kes usuvad pigem joogasse kui inimestesse, ka neile, kes tunnevad lähedust terminitega „hipster” või „kvaliteetne elu”, ning neile, kes tahaksid pigem kõigest loobuda ja metsa kolida.
Alates 5. maist kinodes jooksev film viib meid lähituleviku New Yorki, kus turundusfirmas töötav David saab ülesande luua peadpööritav kampaania virtuaalsetele Augmenta prillidele. Nende abil on võimalik luua igaühest elusuuruses hologramm. Prilliklaasid imavad kõigile saadaolevat avalikku infot virtuaalsest maailmast ning loovad inimesest käitumise ja mõtete poolest originaaliga sarnaneva teisiku. Oma sõbra tüdrukusse armunud David tuleb mõttele kasutada tipptehnoloogiat inimese kõige ürgsema vajaduse rahuldamiseks – seksiks.
„Loominguline kontroll” toob meie silme ette selle, milline segadus tekib siis, kui koos tegutsevad vähearenenud inimene ja üliarenenud tehnika. Davidi kontrastiks on joogaõpetajast tüdruksõber, kes üritab teiste meelerahu kulul saavutada endale täiuslikku vaimuseisundit. Nende kahe enesekeskse elulaadihipsteri vahekord on pidevas katastroofiseisundis.
Film asetab koomilisse valgusesse tänapäeva inimese rähklemise selle nimel, et saada oma elu kontrolli alla. Parajalt pilatakse filmis nii moodsaid reklaamigeeniusi, näiliselt kunsti tegevaid fusion-kunstnikke, rahumeele transis hõljuvaid joogagurusid kui ka elust võõrandunud arvutifriike.
„Loominguline kontroll” on Benjamin Dickinsoni teine film. Ta on tuntud muusikavideote ja reklaamide režissöörina, kelle pagasis on teiste hulgas The Rapture’i, Yoko Ono, Q-Tipi ja LCD Soundsystemi videod. Tema filmist võib leida mitmeid moodsaid meediamaailma tegelasi: Davidi ülemust mängib näiteks Vice’i meediakontserni asutaja Gavin McInnes, keda uudistekanal NBC nimetas „hipsterlikkuse ristiisaks”, rolli iseendana teeb muusik, beatboxer, koomik ja renesanslik tegutseja Reggie Watts ja reklaamiagentuuri kliendina astub üles Vimeo asutaja Jake Lodwick.