Bassist ja helilooja Janno Trump oma uuel albumil järeleandmisi ei tee. Clarity Ensemble’i nimelise koosseisuga on leitud balanss akadeemilise tasakaalukuse, kaasahaarava tantsulisuse ja mõtliku lüürilisuse vahel.

★★★★★

Bassist Janno Trump on näidanud end möödunud aastatel mitmekülgse ja andeka loojana, kelle kohalolu siinsel džässiskeenel naljalt märkamata ei jää. Tema värskeima projekti Janno Trump Clarity Ensemble’i muusikat on iseloomustatud debüütalbumi tutvustuses kui selget ja vahetut, kus autori mõtted jõuavad kuulajani „võimalikult akustilisel ja naturaalsel moel”. Kõnealuse plaadi materjal valmis Trumbil õpingute ajal Hollandis ja tahes-tahtmata mõjub nii mõnigi lugu kui kibemagus koduigatsus – olgu siis tegu instrumentaalpaladega või Maian Kärmase sõnadele kirjutatud looga „City Romance”, kus teeb kaasa rootsi laulja Viktoria Tolstoy.

Nagu viitab ka albumi pealkiri „Up North”, on plaadil kõlavad teosed kantud põhjamaisest kargusest. Õrnust ja lüürilisust lisab klaveritriole (Joel Remmel – klaver, Janno Trump – bass, Ramuel Tafenau – trummid) keelpillikvartett (Linda-Anette Verte – viiul, Mari-Katrina Suss – viiul, Ann Mäekivi – vioola, Andreas Lend – tšello), kelle muusikaline materjal on justkui pehme padi rütmigrupile. Viimane peaks omakorda panema puusa nõtkuma nii innukal džässisõbral kui ka teistlaadi muusika austajal. Tekib paeluv dialoog bändi ja kvarteti vahel, milles leidub teineteisemõistmist, aga ka eriarvamusi.

Albumi seob tervikuks Joel Remmeli tundlik klaverimäng. Seda näiteks palas „Lighthouse”, kus klaver loob minimalistliku alusfooni, aga ka tõsisemas ja poeetilisemas loos „Reflections”, kus Remmel astub solistirolli ja saab näidata endale iseloomulikku tehnilist voolavust. Võib julgelt väita, et Janno Trump Clarity Ensemble on leidnud balansi akadeemilise tasakaalukuse, kaasahaarava tantsulisuse ja mõtliku lüürilisuse vahel.