Eesti Kunstimuuseumil on hea uudis kõigile, kes kaasaegsest kunstist aru ei saa! Nimelt saab nüüdsest tellida kollektiivile või grupile kolmetunnise koolituse „Kaasaegne kunstielu Eestis”, mille eesmärk ongi anda sellest eksootilisest imeloomast ülevaade. Miks mitte võtta töökaaslastega sel korral langevarjuhüpete asemel ette selline tubane hüpe tundmatusse, kui sellega kaasneb näiteks edaspidi võimalus sotsiaalsetel kogunemistel intelligentse vestlusega silma paista?

Kaasaegne Eesti kunst – Marko Mäetamm „Fireplace”. Foto: Janis Kokk

Kaasaegne Eesti kunst – Marko Mäetamm „Fireplace”. Foto: Janis Kokk

Lühikursus vastab muu hulgas küsimusele, kuidas toimib kaasaegne kunstielu Eestis: millised on tähtsamad organisatsioonid, mis kunstielu mõjutavad; millised on praegu olulised kunstnikud erinevates valdkondades; kes praegu tegutsevad; millised sündmused toimuvad. Käsitletakse ka kunstielu kujunemise põhjusi alates taasiseseisvumisest, Eesti kunstielu lahatakse regionaalses ning laiema rahvusvahelise kunstielu kontekstis jpm.

Kogu see lugu maksab 150 eurot. Seejuures ei ole eelneva kokkupuute määr kaasaegse kunstieluga tähtis – ligipääsu kunstile võimaldatakse kõigile, ülevaade lubatakse anda lihtsalt ja selgelt, edasist uudishimu soodustavalt. Koolitust on võimalik kutsuda ka tellija enda ruumidesse, ka Tallinnast välja (sel juhul lisanduvad hinnale sõidukuludeks 25 eurot), ja ka inglise keeles! Lisaks on võimalik teemasid ka enne läbi arutada, kui tellijal on konkreetseid soove, millele võiks keskenduda.

Koolitust korraldavad Kumu hariduskeskuse töötajad, kellel on kõrgharidus kunstiajaloo valdkonnas, tegutsemiskogemus kunstiväljalt ning õpetamispraktika lisaks Kumu programmidele ka Eesti Kunstiakadeemiast. Lisainfot saab (ja registreerimine toimub) Kumu hariduskeskuse juhataja Maarin Ektermanni e-posti aadressil maarin.ektermann@ekm.ee.