Linnafestival UIT kutsub Tartut avastama

Sel aastal luusib linnafestival UIT Tartu promenaadidel ja kummalistes nurgatagustes 13.–16. augustini. Festivalil saab kogeda kunsti kõrval ka ootamatuid pidusid. Eelmisel aastal üllatasid linnas uitajaid Berliini vibe’iga avapidu aukartustäratava Sõpruse silla all ning festivali lõpu kontserdid leidsid aset uhkes vastrenoveeritud vaksalihoones.


Sel aastal luusib linnafestival UIT Tartu promenaadidel ja kummalistes nurgatagustes 13.–16. augustini. Festivalil saab kogeda kunsti kõrval ka ootamatuid pidusid. Eelmisel aastal üllatasid linnas uitajaid Berliini vibe’iga avapidu aukartustäratava Sõpruse silla all ning festivali lõpu kontserdid leidsid aset uhkes vastrenoveeritud vaksalihoones.

Sõpruse silla pidu. Foto: Gabriela Liivamägi

Sõpruse silla pidu. Foto: Gabriela Liivamägi

Tänavu ootavad festivalikorraldajad kaasuitajaid 14. augustil Emajõe kallastel kõrguvate liivapaljandite juurde, kus toimub filmipiknik Jacques Tati uitamisfilmiga „Playtime”, millele järgneb pidu ja pillerkaar parimate DJde seltsis. 16. augustil esinevad Aparaaditehase hoovis Suurbritannia hiphopibänd Sonne Bien ja siinsele publikule tutvustamist mittevajav Tommy Cash. Lisaks tutvustavad oma värsket loomingut noored eesti rõivadisainerid.

Festivali peaesinejaks on Madridist pärit valguskunstnike duo Luzinterruptus, kes on esinenud erinevate installatsioonidega festivalidel üle Euroopa ning kelle töid on presenteeritud nii New Yorgi Guggenheimis kui ka Londoni Victoria & Alberti muuseumis. Salapäraste valgustajate vaid Tartu jaoks loodud installatsiooni saab näha 15. augusti õhtuhämaruses Rüütli tänaval. Lisaks neile on UIT palunud endale 13. ja 14. augustiks külla noored leedu tantsukunstnikud humoorika ja kaasaegset kunstimaastikku kommenteeriva lavastusega „Contemporary?”, mis pälvis eelmisel aastal Leedu teatriaasta auhindade jagamisel aasta fenomeni tiitli.

Festivali kava vaata siit.

Toeta vastutustundlikku ajakirjandust

Infoajastu ja sotsiaalmeedia levik on toonud endaga kaasa aina kiiremad, lühemad ja emotsioonipõhisemad tekstiformaadid ning sellega seoses ka süvenemisvõime kriisi. Nendest trendidest hoolimata püüab Müürileht hoida enda ümber ja kasvatada ühiskondlikult aktiivseid ja kriitilise mõtlemisvõimega noori autoreid ja lugejaskonda. Toimetuse eesmärk on mõtestada laiemalt kultuuri- ja ühiskonnaelu ning kajastada lisaks nüüdiskultuuris toimuvat. Väljaanne on keskendunud rahulikule, analüüsivale ning otsingulisele ajakirjandusele, mis ühendab endas nii traditsioonilised kui ka uuenduslikud formaadid. Sinu toetuse abil saame laiendada kajastatavate teemade ringi ja avaldada rohkem väärt artikleid.

Toeta Müürilehe väljaandmist:

SAMAL TEEMAL

Festival KAUGE täidab Peetri tehase alternatiivkultuuriga
KAUGE festival 2024. Foto: press
KAUGE festival 2024.
2 min

Festival KAUGE täidab Peetri tehase alternatiivkultuuriga

Mullu üle tuhande külastajaga debüüdi teinud ning Tartu kultuurikandja „uustulnuka“ auhinnaga pärjatud festival KAUGE naaseb 20.  septembril  2025, nüüd juba Tartu ajaloolise Peetri tehasekompleksi tööstusruumides, et tuua publiku ette alternatiivkunsti, -muusika ja klubikultuuri tipptegijad.
Beats From The Vaulti peo juhatab sisse värske dokfilm
Statiqbloom. Foto: Tim van den Oudenhoven
Statiqbloom.
1 min

Beats From The Vaulti peo juhatab sisse värske dokfilm

27 aastat väldanud tumemuusika üritustesari Beats From The Vault kolib Paavli Kultuurivabrikusse! Sarja esimene pidu Paavlis toimub 20. juunil ning lisaks BFTV DJdele astub live’iga üles industriaali ja techno’t kokkusobitav Statiqbloom Berliinist.
Müürileht võtab tööle muusikatoimetaja*
2 min

Müürileht võtab tööle muusikatoimetaja*

Nüüdiskultuuri väljaanne Müürileht võtab tööle avatud silmaringiga, muusikas ja ka laiemalt kultuuris orienteeruva, hea eesti keele taju ja kirjutamisoskusega toimetaja.
Müürileht