Neljapäeval toimub arhitektuuri välkloeng teemal „Arhitektuur ja mitte päris”
Lugemisaeg 2 minSel neljapäeval, 28. augustil kell 20.00 Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumis toimuval järjekordsel arhitektuuri välkloengul otsitakse vastust küsimusele, mis jääb alles siis, kui jätta kõrvale arhitektuurile tavapäraselt omistatud kriteeriumid – probleemide lahendamine, kasutusmugavuse loomine ja piirangutega arvestamine.
Kuidas opereerivad ruumiga valdkonnad, kus puuduvad arhitektidele esitatavad lähtepunktid nagu ruumiprogramm, kehtivad normid ja ühiskonda tervikuna arvestav positiivne stsenaarium? Mis on sellise ruumi lähtekohad ja tekkeprintsiibid? Mis on need kriteeriumid, mille põhjal luuakse ja hinnatakse ruumi valdkondades, kus algmaterjaliks on tunded, illusioonid, propaganda või julgeolek ning kus tulemus ei pea olema ilmtingimata konkreetne, positiivne või kõigile mugav?
Välkloengud toovad ühele lavale kokku väga erinevate elualade esindajaid – sel korral on moderaatorid püstitatud teema üle arutlema kutsunud Vabariigi Presidendi julgeolekunõuniku Merle Maigre, tõlkija Krista Kaera, kunstniku Paul Kuimeti, graafilise disaineri ja kirjastuse Lugemik ühe asutaja Indrek Sirkli ning kunstnik Neeme Külma, kes on ühtlasi ka üks Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumi asutajatest.
Eesti Arhitektuurikeskuse XLI välkloengut modereerivad arhitektid Maarja Kask ja Ralf Lõoke arhitektuuribüroost Salto.
Välkloeng „Arhitektuur ja mitte päris” algab 28. augustil kell 20.00 Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumis (Põhja pst 35). Vihma korral kogunetakse Arhitektuurikatlas (Põhja pst 27a). Välkloengud on tasuta.
Välkloengule eelneb Eesti kaasaegset arhitektuuri tutuvustava fotonäituse „Conversion in Estonian Architecture” avamine Arhitektuurikatlas kell 19.00.
Eesti Arhitektuurikeskuse korraldatavate välkloengute eesmärk on kutsuda avalikkust kaasa mõtlema ja arvamust avaldama meid ümbritseva avaliku ruumi kujundamisel, tekitada arhitektuuriteemadel avalikku arutelu ja viia ühiskonda arusaamist, et arhitektuur on meie kõigi asi. Välkloengute raames tutvustavad erinevate elualade esindajad 9-minutilise ettekande jooksul oma seisukohti etteantud teemal, misjärel toimub avatud diskussioon esinejate ja kuulajate vahel.
Kõige värskemat infot välkloengu kohta leiab Facebookist.