Pärnus toimub ajurünnak „Visioon Pärnu linnasüdamest”
Lugemisaeg 2 min26. oktoobril kell 11.00 – 15.00 leiab Pärnu Raekojas aset ajurünnak, mille käigus ollakse oodatud vahetama ideid Pärnu kesklinna arhitektuurilise terviklikkuse ja elukeskkonna parandamise eesmärgil.
Pärnu kesklinna probleeme tutvustab linnaarhitekt Karri Tiigisoon. Oma nägemusi esitavad: Ignar Fjuk (Tallinn), Jaak Huimerind (Pärnu), Peeter Pere (Tallinn), Pekka Vapaavuori (Turu), Ilmar Reepalu (Malmö), Kim Utzon (Kopenhaagen), Edward Lucie Smith (London), Toomas Kivimägi (Pärnu).
Kaasa rääkima, vastu vaidlema ja omapoolseid ideid pakkuma on kutsutud nii EAL-i liikmed kui arhitektuuritudengid Eesti Kunstiakadeemiast. Mõttetalguid juhatab Mark Soosaar (Pärnu Uue Kunsti Muuseum).
Pärnu südalinn on kasvanud kahte lehte. Ühes neist on sõjas säilinud vanalinn, teises seisab aga sõjas hävinud struktuuride asemele kerkinud sovetlik hoonestus ning selle kõrval keskpärase arhitektuurse väärtusega kaasaegsed kaubanduskeskused. Peamiseks probleemiks on siin kunagine Lenini allee, nüüd Pikk tänav, mis lõikab kahte omavahel mittehaakuvasse lehte vanalinna ning uue äripiirkonna. Seega on linna edasiseks arenguks väga oluline nende kahe poole ühendamine ühtseks tervikuks. Hiljuti Uue Kunsti Muuseumis toimunud ümarlaual, kus olid esindatud Eesti Arhitektide Liit, Riigikogu, Pärnu linnavalitsus ja palju kultuurirahvast, selgus, et Pärnu linnakeskuse arendamiseks napib ideid. Seda mitte üksnes ülalkirjeldatud linnasüdame jaoks, vaid ka Pärnu jõe mõlema kalda uushoonestuseks 21.sajandile vääriliselt.
Pärnu teiseks suureks probleemiks on vajadus siduda linnasüda kiire ühisliiklusega tulevasse Rail Baltica jaama, mis asub südalinnast ca 6km kaugusel Papiniidus. Et Pärnu linnasüdamesse kavandatud Läänemere Kunstipargi arhitektuurivõistluse žüriisse saabub mitmeid nimekaid arhitekte Põhjamaadest, on arutellu kaasatud nemadki.
Osavõtuks registreeruda hiljemalt 24. oktoobril aadressil muuseum@chaplin.ee