„Riidekapp” on retrorubriik. Kunagi Müürilehe ja Trash to Trendi koostööst sündinud ja nüüd lugejate soovidele vastu tulles taas ellu äratatud. Miks inimesed panevad oma kappi just selliseid asju, nagu nad panevad? Kui tihti uusi asukaid kappi – ja kapist välja – kolib? Kuidas asjad kapis aja jooksul oma nägu ja tegu muudavad? Ning mis teeb mõne kapiisendi vahel nii eriliseks, et kui kõik teised lahkuvad, siis tema jääb? Riidekapi ust paotab Holy Motorsi kitarrist Hendrik Tammjärv.

Hendrik Tammjärv. Foto: Ken Oja

Hendrik Tammjärv. Foto: Ken Oja

Eks neid märgilise tähendusega riideid ikka leidu – vanaisa kell, eksi pusa või mis tahes –, aga neil pole suuremat sorti kirjanduslikku väärtust. Lähtungi sellisel juhul pigem saamisloost, millest kõige veidram seostub ühe mu lemmikeseme, mu ustava kauboikaabuga. See on aksessuaar, mida olin tahtnud endale ajast, mil nägin oma esimest spaghetti western’i. Lõpuks leidsin õige kaabu üsna juhuslikult sellisest kaltsukast nagu Stiilisahver. Raha mul sel hetkel polnud, aga soov kaabu endale saada oli suur. Kuna hakkasime samal ajal Holy Motorsiga Ida-Virumaal laulule „Stay The Night” oma esimest muusikavideot filmima, pakkusin poele välja variandi, et kui nad mulle selle kaabu annavad, kannan seda videos ja mainin neid kui sponsoreid, millega nad ka õnneks nõus olid. Koos kaabuga sain ühtlasi laenuks kaasa vintpüssimaketi, mis kahjuks videosse ei jõudnud, aga oli omakorda naljakas ja veider, kui ma kaabu ja vintpüssiga läbi linna pidin kõndima, et asjad koju toimetada. Siinkohal shout out ja veel tasuta reklaami Stiilisahvrile kaabu eest, mis mind läbi aastate ustavalt teeninud on.

Kuidas leiavad riided oma tee sinu riidekappi?
Suur osa riietest pärineb kaltsukatest ja vintage-poodidest. Õnneks või kahjuks on mul riiete kohalt üsna kitš maitse ehk asjade leidmisega raskusi pole. Enamjaolt on inspiratsiooniks tegelased filmidest – spaghetti western’id, Leonardo DiCaprio Baz Luhrmanni filmis „Romeo ja Julia” („Romeo + Juliet”), Nicolas Cage David Lynchi filmis „Metsikud südamed” („Wild at Heart”), ühesõnaga kõik, mis on natukenegi Americana.

Kui kaua sa oma riideid tavaliselt kannad?
Seni, kuni kannatab, füüsilisest aspektist, kuna sellist momenti pole väga pikka aega olnud, et miski lihtsalt ei meeldi enam. Riiete ostmisel jälgin palju kvaliteeti ja head materjalikasutust ning tänu sellele peavad nad üsna kaua vastu.

Kui suur on sinu riidekapp?
Riidekapp on paraja suurusega ja hoian seda kontrolli all. Kui ma midagi juurde ostan, siis see tähendab, et miski peab minema, seega väga tihti poodlemas ei käi.