Kirjandus
Stuudios: Ruumi piiridega mängiv Roomet Jakapi
„Stuudios” on Müürilehe rubriik, mis vaatleb ühe päeva vältel loomeinimeste tööd, paotades ust nende harjumuspärasesse töökeskkonda, milline see ka poleks ja kus see ka ei asuks. Seekord külastame filosoofi ja muusiku Roomet Jakapi mängulist maailma.
Luule: Anna Kaare
Anna Kaare luuletab sellest, mida ilusad tüdrukud ei tea ega tee.
Arvustus: Viimne blogija
Õnnepalu loomingulise tegevuse poolnaljaga blogimiseks nimetamine on üks viis tuua rõhutatult esile järjepidevust ja läbivat joont, mis tema tekstivoolu kindlalt ja katkematult ajas edasi kannab.
Luule: Gregor Kulla
Gregor Kulla kirjutab silmadega kabistamisest bassu ja baariga lennukis.
Justkui üks väga pikk aasta. Intervjuu UNESCO kirjanduslinna Lvivi koordinaatorite Bohdana Brõlõnska ja Mariana Zahoruikoga
Kultuuri- ja kirjanduselu korraldamisest ja selle olulisusest äärmiselt ebakindlates tingimustes, väsimusest, rahast, vihast, sõprusest ja võrgustikest, raamatukogude tähtsusest ning hirmust olla eksinud…
Luule: Olha Povoroznõk
Novembrinumbri luule pärineb ukraina poeedi, kunstniku ja filmitegija Olha Povoroznõki sulest.
Eks me kõik tegele (enese)kriitikaga
Mudlumi kriitikakogumik on tõhus raamat neile, kes on kirjaniku käekirjaga juba tema proosateostest tuttavad, või miks mitte hoopis sisseviskaja autori ilukirjandusliku loomingu juurde.
Uussiirus on speed ehk „Mina” ja maailm
Võimalik, et üks kõige sagedasemini esinev sõna „Peenras” on „mina”: esil on minu kogemus, mind ümbritsev, minu kohtumised, minu kaemused, minu lapsepõlv.
Luule: Andra Teede
Andra Teede küsib, millal hakkas hakkliha maksma poole luuletuse honorari.
Kirjutamine on veider kohustus. Intervjuu Maksim Ossipoviga
Avaldame jutuajamise äsja esimest korda eesti keelde tõlgitud Amsterdamis resideeriva kardioloogist vene kirjaniku Maksim Ossipoviga. Missugusena näeb praegune emigrant Venemaa tulevikku ja vene kirjanduse olevikku? Millistest lugudest võiks otsida vene inimese iseloomu?
Luule: Mikk Tšaškin
Uue hooaja luulerubriigi avab Mikk Tšaškin, kes kirjutab rutiinist ja ajast pärast veeuputust.
Arvustus: Ja mitte ainult kurbusest…
Tõnis Vilu „Vana hing” on tulvil siirdeid, kus rida teisest kohast murdes tekiks sisule hoopis uutmoodi tähendus.