
Muusika

Uus eesti biit: V4R1
Äsja leibeli Glitch Please alt kahepoolse singli „Moth / Mellite” välja andnud Sander Saarmetsa, kes tegutseb artistinime V4R1 all, huvitab, kuidas helid kuulajat kehaliselt mõjutavad.

Echolove – Vagabond (2024)
Echolove veel otsib oma signatuursaundi, kuid ka eneseotsingutel on muusikamaastikul oma koht, millele näitab viitavat ka albumi pealkiri ja kontseptsioon.

Roma Vjazemski – Handlebar (Berceuse Heroique, 2025)
Une ja ärkveloleku piiril on üks punkt, kus saab teha restardi. Selle hetke saundträkk on „Handlebar”.

Arvustus: Parim asi, mis muusikaga eales juhtunud on
Äsja maineka Bloomsbury kirjastuse alt ilmunud Brigitta Davidjantsi raamat „J.M.K.E.’s To The Cold Land” käsitleb seoses albumi lugudega Nõukogude ühiskonna eri diskursuseid.

kassikontsert – NÕID (Dieu Huit, 2025)
kassikontserdi uue albumi läbivaks teemaks on kohtumine nõiaga.

Kiirkohting: Kristjan Glück
3.–6. aprillini toimuv Tallinn Music Week stardib juba täna, kaasas üle 200 artisti kogu maailmast. Üks neist on Kristjan Glück, Viljandist pärit muusik, kelle muusikas kohtuvad folktroonika, hiphop, eksperimentaalsus ja folkloor.

Popkultuuriankeet: Jaan Sinka
Popkultuuriankeet kaardistab ajavaimu ja nähtusi Eesti ning muu maailma kultuuris, õitsegu need siis nurgatagustes või suuremate masside seas. Seekord anname sõna muusikule, lavastajale ja disainerile Jaan Sinkale.

Puberteet – Yo me ei ole Puberteet II
Puberteedi areng pruugib nad punkaritele omasest Rock FMi getost varsti välja tuua.

DJ-ankeet: DJ TBA
Nimi DJd ei riku – DJ TBA (to be announced) alias võib küll viidata teatavaile identiteediotsinguile või ka olla metakommentaariks vaikselt paika loksuvatele peodetailidele, aga selle taga peituva Liisa Aani sõrmejäljed on mälupulgal juba piisavalt selged, et töötada eraldi kaubamärgina, mille vundamendiks on lopsakalt põrklevad latin club’i rütmid.

Glitch on mõtteviis ja suhtumine. Intervjuu Karl Kortsiga
Äsja oma teist tegutsemisaastat tähistanud multidistsiplinaarne artistikollektiiv Glitch Please esitleb täna Bandcampis oma värsket kogumikku „TERE”, kus teevad kaasa Olev Muska, Kiwanoid, Oudeis jpt. Praegu peamiselt leibelina funktsioneeriva Glitch Please’i alla on koondunud mitmed kohalikud eksperimentaalmuusikud, kelle käekirja iseloomustavad sellised žanrid nagu glitch, breakcore, IDM, ambient ja avangard.

Itaalia, Cash ja Pärt
Miks tabas Tommy Cashi „Espresso Macchiato” mõningate itaallaste närvi pihta ning milliseid Cashi looga sarnaseid fenomene võib leida Itaalia enda muusikast?

DEW8 & SKE – EKVILIIBRIUM (Dieu Huit, 2025)
Suits ja peeglid Dew8 kuutõbises triphop’is võrgutavad diipi ja tähenduslikku luulet.