1 min

Andmelugu: Võtame nutitelefoni algosakesteks

Nutitelefon on kokteil keemilistest elementidest. Keskmiselt leidub selles 75 perioodilisustabeli elementi, milleta telefon meie taskus ei vibreeriks, helendaks ega heliseks. Vaatame, millistest kriitilise tähtsusega elementidest üks nutitelefon koosneb, kust need pärit on ja mis mahus need praegu tagasi ringlusesse jõuavad.

22 min

Tehnoloogia meie varjude rakenduses

Kasvavat arvutusvõimsust on juba pikka aega meditsiinivankri ette rakendatud. Psühholoogilise trauma ja sellest tulenevate stressihäirete tehnoloogia abiga ravimine tundus kaua võimatu, kuid nüüdseks on katsetatud edukalt hulganisti lahendusi, mis toimivad ka ilma selle tagamaid lõplikult tundmata.

11 min

Klapp viib vabakutselised kokku

Kui koroonapandeemia algas ning vabakutselised nõutult toetuseid ootama jäid, tuli toidufotograafina töötav Katrin Press ideele luua rakendus, mis aitaks ühiste eesmärkidega vabakutselistel tööalaselt jõud ühendada. Kuigi praegu teeb Klapp alles oma esimesi proovisamme, on see valitud Ajujahi 30 parima idee hulka ning ootab juba esimesi kasutajaid. Uurisimegi, millega täpsemalt tegu on.

4 min

Kiirkohting: Johanna-Mai Riismaa

Eesti idufirma väljatöötatud rakendus Zelos aitab vabatahtlikest koosnevaid meeskondi mängustamise kaudu tegutsema utsitada. Firma üks asutaja Johanna-Mai Riismaa selgitab, kuidas nutiajastul tulemuslikult suuri organisatsioone juhtida.

10 min

Kauge tähe valgus

Kosmoserännud on toimunud juba rohkem kui pool sajandit, kuid esialgsest romantikast ja paatosest, mis leidis väljendust rohketes kultuuritekstides, pole nüüdseks enam suurt midagi alles. Tummaks jäänud kosmos on muutnud inimese Maa orbiidist kaugemal toimuva suhtes ükskõikseks.