Sihtasutus Margus Karu ja festival Tale of Us seisavad parema vaimse tervise eest (täiendatud)
Lugemisaeg 2 minTagantjärele tarkus: Käesolev uudis on Müürilehe kolleegiumi ja toimetuse hinnangul vastuoluline, festivali programmi osas tasub olla kriitiliselt meelestatud ja soovitame meeleoluprobleemidele lahendusi otsida professionaalsete psühhiaatrite, psühholoogide ja terapeutide abiga.
Järgmisel kuul, 28.–29. aprillil toimub Eestis terapeutiline kehale suunatud festival Tale of Us, mille eesmärk on üksikisiku ja ühiskonna tasandil suurendada inimeste terviklikku rahulolu iseendaga.
Kahel päeval toimub ühtekokku 25 praktilist töötuba ja 8 loengut. Programmi loengusari valmib koostöös Margus Karu SA-ga ja keskendub olulistele inimsuhteid ja vaimset tervist mõjutavatele aspektidele.
Käsitletakse tõsiseid teemasid nagu kaas- ja toidusõltuvus, nartsissism suhetes, alaväärsus ja ebapiisavustunne, seksuaalsus ja lähedus, energia voolamine kehas ja kehablokeeringud. Loengupidajad on kogenud terapeudid, psühholoogid ja inimesed, kes on oma käsitletava teema elus ka isiklikult iga nurga alt läbi töötanud.
„Margus Karu SA toetab Tale of Us festivali, sest meid seob ühine eesmärk teadvustada ühiskonnas vaimse tervisega seotud teemasid ja pakkuda inimestele toimivaid lahendusi tõsisemate probleemide ennetamiseks. Hea meel on näha, et Eestis toimub esmakordselt selline festival, mis toob kokku nii suure hulga erinevaid terapeutilisi praktikaid,“ ütleb Margus Karu SA esindaja Eia Uus.
„Emotsioonid, tunded ja aistingud, mida me kehas kogeme, mõjutavad meie meelerahu, käitumist ja elukvaliteeti rohkem kui me igapäevaselt teadvustame. Festival pakub ainulaadset võimalust enda jaoks olulisi teemasid samaaegselt mitmel tasandil läbi töötada. See kogemus annab rohkem enesekindlust, suurema meelerahu ja seeläbi ka parema vaimse tervise,“ lisas omalt poolt festivali peakorraldaja terapeut Robert Randma.
Loengusarjas räägib hingamisterapeut Kert Grünberg kaassõltuvusest; psühhoterapeut Jure Biechonski alaväärsusest ja ebapiisavustundest; psühholoog Kristjan Puusild nartsissismist suhetes; joogaõpetaja Tiina Pappel inimese viie keha süsteemist; Lilleoru liige Aigi Vahing söömisest ja kehakaaluga seotud sõltuvustest; massöör Tiit Trofimov kehablokeeringutest ja sellest, kuidas neid vabastada; Holistika Instituudi koolitaja Tiina Pedak holistilisest kehatööst; ning ajurveeda praktik Mirjam Hakkaja seksuaalsusest, sensuaalsusest, lähedusest ja armastusest.
Loe festivali Tale of Us kohta lisa kodulehelt.