Sel nädalal leiab Tallinnas aset minifestival „Värske kraam Viljandist”, mis toob kolmel päeval publikuni Viljandi Kultuuriakadeemia tudengite värskelt valminud tööd.

Marko Reitalu „Flagellant”

7.-9. juunini näeb Kanuti Gildi SAALis ja Vabanki majas Harju tänav 13  TÜ VKA õppekava mitmekülgsust peegelduvat programmi, kuhu kuuluvad etenduskunstide õppekava tudengite lavastused, lühifilmid ja installatsioonid.7. juunil linastub Kanuti Gildi SAALi Pühavaimu saalis kaks lühifilmi – Kreeta-Lisett Toomingu „Vannivaht” ning Maria Helena Seppiku ja Ronja Marie Teppi „Üksik lääs”, filmid on kavas ka 9. juunil. 7. juuni õhtul kell 19 etendub Kanuti Gildi SAALi suures saalis tantsukunsti õppekava lõpetaja Lisette-Marie Viilupi lavastus „transient matter // mööduv mateeria” ning kell 16 samal päeval avatakse Kanuti Gildi SAALi keldrikorrusel ning vana Vabanki majas TÜ VKA visuaaltehnoloogia eriala lõpetava kursuse installatsioonid, juhendajaks Urmas Lüüs. Installatsioonid jäävad vaatamiseks festivali kõigil päevadel.

8. juunil kell 18 etendub Kanuti Gildi SAALis tantsukunsti lõpetaja Marko Reitalu lavastus „Flagellant” ning kell 19 Sigrid Savi ja tantsutudengite lavastus  „Quote on quote ehk räägime sellest“. Festivali viimasel päeval, 9. juunil etendub Elina Masingu ja Liisbeth Horni „Bakhandid”, mille esietendus oli hiljuti Tartus klubis Gutenberg. Lavastuses osalevad etenduskunstide kolmanda kursuse tudengid. „Bakhandid” kuulub Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammi.

„Sel aastal on TÜ VKA lõpetamas tantsukunsti ja visuaaltehnoloogia tudengid ning tehnilised produtsendid. Näha saab kahte tantsukunsti lõputööd, valguse ja video tudengite ning dekoraator-butafooride ja tehniliste produtsentide loodud installatsioonikunsti, mis sai loodud Urmas Lüüsi juhendamisel. Visuaalid vallutavad Kanuti Gildi SAALi alumise korruse ja tühjana seisva vana Vabank diskoteegi hiiglaslikud ruumid. Lisaks lõpetajate töödele näeb ka erinevaid lavastusi ja filme, kus löövad kaasa kolmanda kursuse tudengid. Viljandi Kultuuriakadeemia on ainulaadne kool, kus õpivad igapäevaselt koos erinevate erialade tudengid, alates muusikast ja etenduskunstidest kuni kultuurikorraldajateni välja. Juba kooliajal teevad erialad omavahel tihedalt koostööd, mis harjutab tudengeid ka edaspidi kõiksugu koosloomeprojektides paremini toime tulema,” kommenteerib tänavust minifestivali TÜ VKA etenduskunstide programmijuht Tiiu Tamm. 

Lisainfo: Kultuuriakadeemia kodulehelt