Tartu Kunstimuuseum tutvustab: Tartmus
Lugemisaeg 2 minTartu Kunstimuuseum võtab tänavu veebruari- ja märtsikuu jooksul kasutusele uue visuaalse identiteedi, mille keskseks elemendiks on muuseumi veebidomeeni nimi – Tartmus.
Graafilise identiteedi on loonud Eesti Kunstiakadeemia õppejõud, graafilised disainerid Mikk Heinsoo ja Kaarel Nõmmik. Abiks olid ka Eesti Kunstiakadeemia graafilise disaini tudeng Meeri Kabur ja Tartu Kõrgema Kunstikooli meedia- ja reklaamikunsti tudeng Ingmar Järve. Lahenduse autorid Mikk Heinsoo ja Kaarel Nõmmik kirjeldavad uut identiteeti nii: „Lühend Tartmus muudab Tartu Kunstimuuseumi nime suupärasemaks ja mõistetavamaks ka rahvusvahelises kontekstis ning asetab ühte ritta teiste samalaadsete asutustega Eestis ja mujal riikides – Kumu Tallinnas, mumok Viinis, MoMa New Yorgis, CAC Vilniuses jt. Tartmus logo kujundus ja kirjatüübid (Akzidenz Grotesk, Century Schoolbook) asetavad kõrvuti modernistlikud ja klassitsistlikud tähevormid ning väljendavad muuseumi soovi olla ajatu teejuht erinevate ajastute vahel. Logo, kirjatüübid ja neid ühendav logoraam hakkavad nüüdsest märgistama muuseumitrükiseid, reklaammaterjale, veebiväljundeid, meeneid ning peagi ka muuseumihooneid Raekoja plats 18 ja Vallikraavi 14.”
Muuseumi direktor Rael Artel kommenteerib uue visuaalse identiteedi tellimist nii: „Muuseumil pole kunagi olnud teadlikult kujundatud ja ühtset visuaalset välimust avalikus ruumis, kuid nüüd, kui muuseumi publikuprogrammid, näituste tegemise viis ja näitustemaja sisemus on viimase aasta jooksul sedavõrd muutunud, on aeg ära vahetada ka nö riided, mis väljapoole paistavad. Oleme ju visuaalkultuuriga professionaalselt tegelev asutus, ka meie enda visuaalne nägu võiks olla läbimõeldud ning eristuda Tartu teistest kunsti- ja mäluasutustest. Lühend Tartmus pole ju tegelikult midagi uut – muuseum on seda domeeni kasutanud juba üle kümne aasta, miks mitte kasutada seda, mis muuseumil juba olemas on ning mis eristab teda teistest Tartu kunstiinstitutsioonidest.”
Tartu Kunstimuuseumi uuenenud kodulehele.