19.–22. septembril toimub Tartus Eesti Rahva Muuseumis esmakordselt elektroonilise muusika festival ja konverents unda. Programmist leiab rahvusvahelisi ja kohalikke DJsid ja live-artiste, klubikultuuri teemalisi vestluseid, töötubasid ja audiovisuaalseid elamusi ning Berliini klubiga Tresor koostöös kureeritud lava. Lisaks on ERMis samaaegselt avatud öist linnaelu uuriv suurnäitus „Kellele kuulub öö?”.

Call Super. Foto: press

Esimeste väljakuulutatud esinejate ja kõnelejate hulgas on raamatu „Trainspotting” autor Irvine Welsh, DJ ja produtsent DJ Marcelle, klubi Tresor asutaja Dimitri Hegemann, klubikultuuri uurija ja kirjanik Emma Warren, aktivist, ajakirjanik ja DJ Yewande Adeniran, kunstnik, mänedžer ja kultuuriaktivist Elijah, Tresori projektijuht Diana Alagić, DJ ja produtsent Call Super, produtsent ja DJ object blue ning DJd Daura, Shore Road ja Akimat.

Festivali peakorraldaja ning klubi HALL kaasasutaja Elena Natale sõnab: „unda on naiste poolt juhitud kollektiiv, mida ühendab veendumus, et klubid ja kogunemiskohad on loovuse ja koostööde tekkimiseks üliolulised. Programmiga, mis Eesti Rahva Muuseumis lahti rullub, tahamegi soodustada dialoogi, mis räägib nende kohtade mõjust loovusele, kogukonnale ja ühiskonnale laiemalt.”

unda kontseptsioon on saanud ainest Eestile omastest liigirikastest soodest ning tuleneb ladinakeelsest sõnast, mis tähendab üheaegselt „lainet” ja „rahvasumma” ning viitab ka müütilisele veeolendile Undinele. unda eesmärk on esile tuua klubikultuuri ja alternatiivsete kogunemiskohtade tähtsust meie kultuuriruumis ja ajaloos, vaadeldes neid kui viljakat pinnast, kust sünnivad uued kontseptsioonid, ideed ja koostööd, mis kujundavad ka ühiskonda meie ümber. Nii uurib konverents klubikultuuri laiemat põimumist teiste valdkondadega, nagu antropoloogia, aktivism, linnaruum, ökoloogia, kunst ja teadus.

Üritus Facebookis