Ungari Instituudis näeb graafiku Ernő Kochi isikunäitust „Eesti pärand”
Lugemisaeg 1 minAugusti lõpuni on Ungari Instituudi galeriis (Piiskopi 2) avatud ungari graafiku Ernő Kochi isikunäitus „Eesti pärand”.
Szászvárosis sündinud Ernő Koch, kes omandas hariduse Budapesti tarbekunsti kõrgkooli graafikaosakonnas, jõudis 1926. aastal Eestisse ja töötas siin 1941. aastani. Koch valmistas siin Ungari kirjastustele ja muuseumidele etnograafilisi joonistusi nii Eesti maastikest kui ka inimestest, kuid osales ka siinses kunstielus. Muuhulgas sai ta tellimuse Vanemuise teatrilt seinamaalide valmistamiseks ja portreetellimuse president Konstantin Pätsilt.
Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva ja kunstniku 120. sünniaastapäeva puhul tuuakse vaatajateni valik Kochi nendest töödest, mis valmisid Eestis ning tutvustavad noore iseseisva riigi iseloomulikke maastikke ning kohti.
Paljude teoste juures on ka QR-kood, mis annab näitusekülastajale võimaluse näha, kuidas Kochi kujutatud paigad tänapäeval välja näevad. Kõigil külastajatel on võimalus valida endale ka meelepärane Kochi meene 12 postkaardi seast. Ernő Kochi eesti aastatel (1926-41) puulõike tehnikas valminud postkaartide sari ei jõudnud tol ajal kunagi trükki, kuid nägid viimaks ilmavalgust Muuseumiööl avatud näituse „Eesti pärand” raames.
Lisainfot leiad siit.