Uus Eesti Biit: Abstract Detail
Lugemisaeg 3 minSeal, kus hiphop tungib džässi suitsusele pärusmaale, mille väravas seisavad dub’i pulseerivad rütmid, tegutseb uue eesti biidi järjekordne saadik Abstract Detail. Eelmisel kuul andis ta välja oma esimese EP „Dreamscape”, mille pealkiri räägib ise plaadi helipildi eest. Liikumisele punktist A punkti B ehk teele DJ-puldist produtsenditooli palusime aga tal endal valgustava pilgu heita.
Räägi lühidalt, kes on Abstract Detail? Millega sa muusika kõrvalt veel tegeled?
Bassimuusikasõltlane kodanikunimega Ivar Põldvee, kellele meeldib sõpradega jalgpalli mängida ning kellel on huvi ka toidukunsti vastu. Muusika on number üks.
Millise loo peale ütlesid, et vot nüüd tahan ise muusikat teha?
James Blake’i „Sparing the Horses” – imeline rütmika ja „julgus”. Ei unusta kunagi esmakordset kuulmist.
Sinu esimesed lood SoundCloudis on kõigest pool aastat vanad, aga muusikaliselt tunduvad need väga küpsed ja viimistletud. Kas oled veetnud enne aastaid ja lugematuid tunde träkke ning loop’e vorpides või ongi need sinu esimesed katsed?
Tegelikkuses olen muusikaga tegelenud kuskil viis aastat. Esiteks tuli plaatide mängimine, millele järgnesid katsetused produtseeringus. Viimistletuses võib süüdi olla õigete helide valimine ning mõni kätteõpitud trikk. Eks kõrv muutub ka aina tundlikumaks.
Milline instrument/programm on sinu jaoks asendamatu?
FL Studio.
Kui sul oleks võimalus teha koostööd ükskõik millise muusikuga maailmast, siis kes see oleks?
Steve Spacek.
Olid varem aktiivne ürituste korraldaja. Kas Eestis/Tallinnas pidude organiseerimine on võrreldes ajaga, kui sellega alustasid, palju muutunud?
Midagi kardinaalselt vast muutunud polegi. Inimesed võtavad mõne dringi ja kuulavad muusikat. Mitmed lokaalid on enda uksed sulgenud. Konkurents on suurenenud, aga see on ainult hea. Inimesed on teadlikumaks muutunud ning sellest tulenevalt on suurenenud ka ürituste arv. Eks peab unikaalsust peegeldama.
Märtsi lõpus toimub järjekordne Tallinn Music Week, mis toob koju kätte palju plaadifirmade ja meedia esindajaid väljastpoolt Eestit. Kas pead seda oluliseks vahendiks kuulajateni jõudmisel?
Kindlasti. Kontaktide leidmine on väga tähtis aspekt. Sellest sõltuvalt võib loodu globaliseeruda.
Kuidas hindad hetkeseisu eesti elektroonilise muusika maastikul?
Väga värskendav ja piisavalt dünaamiline. Mulle on alati tundunud, et meil on eesti sound – külm, jäine ja põhjamaine. Täielikult omas natuuris. Siinkohal vääriksid mainimist Quarah, 1212a, c.o.u.g.h. ja Reggie Coughin.
Nimeta mõned hetke lemmikartistid?
Kahn, Commodo, Alix Perez, Flowdan.
Mis on olnud su eredaimad esinemised siiamaani?
Iga esinemine on omamoodi. Kõige meeldivamad kohad siiani on kindlasti Von Krahl ja Kink Konk.
Millised on tulevikuplaanid?
Teha koostööd erinevate produtsentide ning kindlasti ka kodumaiste vokalistidega. Äkki väljastada album, kui selleks on õige aeg.