Uus eesti biit: Karl Martian
Lugemisaeg 3 minKohaliku muusika laamad nihkuvad – Karl Martian mässib oma sõrmede vahele räpi, rnb, trap’i, draama, moekunsti ja 90ndate sound’id. Lõpp-produktiks on sõõm värsket verd koos Gucci jäätisetorbikute ja romansipisaratest toksiliste biitidega.
Räägi lühidalt, kes on Karl Martian?
Karl Martian on ekskutt, parim sõber, see imelik poiss koolist, popstaar. Palju erinevaid asju, kõik samal ajal. Põhiliselt on ta laulja ja produtsent, kes esindab midagi täiesti uut eesti muusikamaastikul. Lõplik kuvand ja arvamus sõltub kuulajast-vaatajast – ilmselt igaühele midagi erinevat.
Kuidas kirjeldaksid oma muusikat kellelegi, kes seda kunagi kuulnud pole?
Selgitamine on üsna keeruline, tavaliselt töötab see „näe, kuula” variant palju paremini. Sedasorti muusika ei ole Eestis veel eriti levinud, seega on tihti ainult kirjelduse järgi raske ette kujutada. Minu silmis on tegu seguga popilikest meloodiatest ja trap’i stiilis trummidest. Mu varasemal loomingul oli kindlasti ka rnb mõjutusi, kuid uuem kraam on saanud tõuget pigem üheksakümnendate popmuusikast.
Esindad avangardsema suuna räpiliikumist. Miks just räpp ning milliseid teid pidi sa selle stiilini jõudsid?
Ma ei ole kindel, kas mu muusika on räpp või mitte, kuid ennast ma kindlasti räppariks ei kutsuks. Ma ei näe mõtet sellise muusika tegemisel, mida kõik teised teevad. Oleksin väga õnnelik, kui suudaksin sellist avangardsemat trap’ilikku muusikat laialdasemalt Eesti publikuni tuua ja tuntumaks teha. Sellise stiili poole suunas mind enim SoundCloudi underground-skeene, aga ma arvan, et olen suutnud selle omapäraseks teha.
Keda või mida sa oma muusika loomisel eeskujuks/inspiratsiooniks pead?
Mu mõjutajad kajastuvad tugevalt mu lüürikas – moekunst ja hästi (või halvasti) läinud romantilised suhted on läbivateks teemadeks. Suured inspiratsiooniallikad on mu produtsendid Beachie, White Gloss ja Yama Four. Eeskujudena saan välja tuua Alexander McQueeni, Speaker Knockerzi, Gab3 ja Tõnu Trubetsky.
Kuidas moekunsti mõju su loomingus rakendub? Mis aspekte sa sellest haarad?
See avaldub mu lüürikas ja üldises vibe’is. Disainerid ja brändid, mis mulle meeldivad, mängivad kaasa muusika üldise meeleoluga. Lisaks muusikale mõjutab moekunst ka mu imagot, mis on minu silmis tänapäeval väga tähtis – ei saa olla tõsiseltvõetav artist, kui sul pole stiili. Paralleeliks moemaailmast on veel luksus, glamuur ja eksklusiivsus, mida pean oluliseks ning üritan integreerida nii oma igapäevaellu kui ka muusikasse.
Mida tulevik toob?
Tulevik toob palju uut muusikat, live show’sid ja unistuste nimel pingutamist. Kindlasti tahan sel aastal välja anda vähemalt ühe video ja tegeleda ühe suurema projektiga.
Kuulas lisaks Karl Martiani SoundCloudist.