Uus Eesti Biit: Shift Tides
Lugemisaeg 3 minKaks aastat tagasi avas Shift Tides ehk Magnus Morel koos Vul Vulpesega tehtud loos „This Moment” elektroonilise muusika ukse, mis Eestimaa pinnasel veel lapsekingades oli ning mida nüüd postinterneti koolkonnaks nimetatakse. See on looming, mis kõlab oma võrgusõdade ja loodushäältega ühtaegu virtuaalselt ja reaalselt ning paneb helisse selle, mis juhtub siis, kui need kaks maailma omavahel põrkuvad. Shift Tidesi muusika ongi nagu metalse ning bassise wallpaper’iga vihmametsa igapäev, kus jooksevad ringi eksootilised loomad ja võrsuvad veidrad taimed.
Kuidas kirjeldaksid oma muusikat kellelegi, kes seda varem kuulnud pole?
Ammutan inspiratsiooni new age’ist, grime’ist, mürast, loodusest ja helidisainist. Armastan minoorseid meloodiaid, ürgseid rütme ning ruumi tajumist muusikas.
Kas sul on konkreetsed teemad, millega sa oma muusikas tegeled?
Raske öelda, küll aga tunnen, et mu muusika tugineb isiklikele eneseotsingutele, linnakeskkonnale ning viimase tekitatud sotsiaalsele survele ning saab tihtipeale esmase impulsi neist.
Kui alustada su viimasest videost „Yashne Sade”, mille autor on Lukáš Prokop, ja vaadata kogu visuaalset identiteeti, mis Shift Tidesi saadab, on näha, et see on oluline osa su loomingust. Kas sellel on veel eraldi sõnum?
Shift Tides on tegemas teist tulemist – kontsentreeritumat, eesmärgikindlamat, isiklikumat. Üks osa sellest on ka visuaalne identiteet. Eelmise aasta lõpus tekkis tõepoolest meeldiv side tšehhi noore artisti Lukáš Prokopiga, kelle tööd täiendavad ning toetavad mu muusikat. Järgmisena on plaanis saada üheskoos maha täispika DJ-seti/live’iga. Tema töödega saab tutvuda siin.
Mõni aeg tagasi ilmus sul ühine lugu prantsuse produtsendi Detente’iga. Kuidas see koostöö sündis ja kas teil on ka edasisi ühiseid kollaboratsiooniplaane?
Suhtlemine sai alguse SoundCloudi keskkonnas vastastikuse meeldimise ajendil. Mina pakkusin välja süntesaatorikäigud ning efektid, Detente lisas rütmid. Tulemus on meie rõõmuks skeenes üle ootuste positiivselt vastu võetud. Märtsis avanes võimalus kutsuda ta ka Tallinnasse plaate mängima. Suvel sõidan mina Pariisi sama tegema. Seega väikestviisi „kultuurivahetusprogramm” kahe linna vahel.
Sind võib lahterdada postinterneti muusikute kategooriasse, mis tegeleb paljuski interneti mõjuga indiviidile. Kui palju sa ise üldse žanrite peale mõtled ja mis sind konkreetse niši juures paelus? Soovid sa end üldse niimoodi lahterdada?
Muusikas orienteerumisel toetun pigem plaadifirmadele ning mõnele autoriteedile, kelle maitset usaldan. Žanritega puutun iga päev üha vähem kokku. Ühtegi žanrisse pole end lahterdanud.
Mis sind produtsendina enim mõjutab?
Mõjutavad kindlasti teised produtsendid, kellega olen tihedas suhtluses – nii kodulinnas kui ka üle terve maailma. Samuti kuulan teravdatud tähelepanuga peavoolu artistide produtsentide loodud muusikat. Tehnilises mõttes asendamatu informatsioon.
Kuula lisaks Shift Tidesi SoundCloudist.